Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

SonuçlarHakkımızda

İNSANİ YARDIM ARAMA KURTARMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

GÖREVİ:

Deprem ve sel gibi doğal afetlerde mahsur kalmış,denizde,nehirde,karada kaybolmuş insanlara arama kurtarma faaliyetleri ile insanlara yardımcı olmaktadır.

Toplam 23 üyesi bulunmaktadır.

EĞİTİMLER:

Dalgıçlık,dağcılık,itfaiye eğitimi,ilk yardım,enkaz altı arama kurtarma gibi eğitimleri aldılar ve almaya

devam ediyorlar

EGİTİM ALINAN KURUMLAR.

Antalya’daki farklı dalış okullarından “BALIK ADAM EGİTİMİ”

İstanbul B.şehir İtfaiye Okulundan “MAHSUR KALANLARA ULAŞMA” yöntemleri,Sağlık Bakanlığı’na bağlı İLK YARDIM KURSLARINDAN İlk yardım eğitimleri

AFADEM den Afed bilinci eğitmenlik eğitimi.

İHH SAR Eğitim Merkezinden Arama Kurtarma Eğitmen Eğitimi.

Türkiye Dağcılık Federasyonundan dağcılık eğitimi.

FAALİYETLERİ:

Kurulduğumuz 2004 yılından bu güne insani yardım ve arama kurtarma gerek yerel gerekse ulusal  ve uluslararası arenada kuruluş amacımıza uygun olarak öz veri ile çalıştık. Çalışmalarımız Antalya ve çevresi başta olmak üzere Asya ve Afrika ya kadar el uzatabilmeyi başarmıştır. Denizlerde dağlarda ve doğal afetlerde kendini yetiştirmiş bilinçli bireyler görme arzusu hem kendimiz hem çevremizi aydınlatmayı gerekli kıldı. Bu kapsamda başlıca faaliyetlerimizden örnek verecek olur isek :

2009 yılının Aralık ayında İngiltere’den başlayan ve Gazze’ye doğru yola çıkan “Filistin’e Özgürlük konvoyuna iki ekibini göndermiş, Antalya’daki hayırsever insanların yardımlarını ambargo altındaki Filistin’li kardeşlerine ulaşmasında görev almış oradaki halk ile tek yürek olmuştur.

27 Mayıs 2010 Tarihinde Gazze’ye doğru yola çıkan MAVİ MARMARA Gemisine 5 ekibini göndermiş,31 Mayıs’taki İsrail’in hain saldırısında görevi fiziksel olarak kesintiye uğramış; fakat insani ve vicdani olarak tamamlanmıştır.

Suriye’deki iç savaştan kaçıp Lübnan’a sığınan mültecilere İnsani yardım götüren ekibe de bir gönüllüsünü göndermiştir.

Hem ülkemizden hem de diğer ülkelerden vicdanların adeta dile geldiği Somali’ye yardım çalışmalarına da ekipten 5 gönüllüsünü göndermiş bir nebze de olsa oradaki yaralara merhem olmaya çalışmıştır.

Antalya’nın Okurcalar beldesinde paraşütüyle yere düşen turiste ilk yardım müdahalesinde bulunarak en yakın sağlık kuruluşuna sevk etmiştir.

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Pınargözü Köyündeki Sel felaketinde 7 Gün boyunca il afet acil durum müdürlüğüyle birlikte arama ve kurtarma faaliyetlerine katılmıştır

Antalya’nın çeşitli bölgelerindeki ırmaklarda yaşanan boğulma olaylarında arama kurtarma faaliyetlerine katılmış beş kişinin bulunup sudan çıkarılmasında görev almıştır. Son olarak Van’da yaşanan Deprem felaketine Erciş bölgesine 9 Ekibiyle beraber gitmiş,4 Gün boyunca Arama kurtarma faaliyetlerine katılmış 9 kişinin canlı olarak kurtarılmasında görev almıştır.

Ülkemizdeki maden kazalarına Van depremine bölgemizdeki sel felaketlerine ve yine ilimizdeki boğulma vakalarına ekibimiz iştirak etmişitr.

Antalya ilinde BİLİNÇLİ TOPLUM GÜVENLİ ETKİNLİK PROJESİ'Nİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ İÇ İŞLERİ BAKANLIĞININ katkıları ile tamamlamış, bu konuda ilimiz aydınlatmış ve diğer STK lara örnek bir proje olmuştur. ( Sayfamızda Video linkinde Projemizi tanıtan kısa bir video yu izleyebilirsinzi )

SLOGANI: “Kardeşlik Sınır Tanımaz”

AMACI:İnsanlığı ayakta tutmak.

ALİ UYGUR